Ubezpieczenia na życie - Ubezpieczenia ogólne

Ryzyko w sporcie amatorskim

Wiosna „zaatakowała” nas na całym froncie, i dobrze czas już skończyć z chłodem . Dzień staje się co raz dłuższy. Wszystko to sprawia, że chętnie wznawiamy a co niektórzy kontynuują aktywność sportową na świeżym powietrzu.  Ta aktywność sportowa ma jak mawiał klasyk „ plusy dodatnie i plusy ujemne”.

Do dodatniej strony należy zaliczyć z pewnością poprawę zdrowia,  nastroju, zrzucenie zbędnych kilogramów, można by długo jeszcze wymieniać. Powszechnie znane są zalety aktywnego spędzania czasu wolnego.

Ujemną stroną są pewne ryzyka związane z uprawianiem sportu .  Oczywiście oprócz ryzyka przegranej (ale to chyba najmniej istotne)  mamy jeszcze z tą aktywnością sportową  związane dwa zagrożenia:

  1. Możemy wyrządzić sobie szkodę np. uraz, kontuzja.
  2. Możemy wyrządzić komuś szkodę np. uszkodzone mienie, uszczerbek na zdrowiu.

Świadomość ubezpieczeniowa w naszym społeczeństwie zwiększa się z roku na rok. Dochodzenie odszkodowań od sprawców szkód nam wyrządzonych jest co raz częstsza, zajmują się też tym liczne wyspecjalizowane firmy odszkodowawcze.  Wypłacane odszkodowania to już nie kilkaset złotych ale często kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy.  Warto zatem być przygotowanym na to, że gdyby z naszej winy doszło do szkody w majątku lub zdrowiu osoby trzeciej , to będziemy zmuszeni wypłacić poszkodowanej osobie odszkodowanie. Nie ma z tym problemu jeśli mamy odpowiednie środki i bez uszczerbku dla finansów rodzinnych możemy je przekazać poszkodowanej osobie. Tak sytuacja to chyba jednak rzadkość . Rozwiązaniem tutaj chroniącym nas i nasze finanse jest ubezpieczenie z tytułu Odpowiedzialności Cywilnej w życiu prywatnym.  Koszt takiego ubezpieczenia to ok. 100 zł rocznie dla całej rodziny !

Jeżeli Ty, lub Twoje dziecko wjedzie rowerem np. w samochód, będziesz zmuszony pokryć koszty jego naprawy. Mając polisę OC w życiu prywatnym , koszty te zostaną pokryte z ubezpieczenia.

Drugim zagrożeniem jest możliwość wyrządzenia szkody sobie samemu. Czy to biegając, czy to jeżdżąc na rowerze, czy też uprawiając inne sporty narażeni jesteśmy na urazy i kontuzje. Uraz np. złamanie oprócz tego że powoduje zmniejszenie naszych dochodów ( zwolnienie lekarskie)  generuje również zwiększone koszty np. leczenia, wizyt lekarskich czy zabiegów rehabilitacyjnych. Wiemy doskonale jak funkcjonuje nasza służba zdrowia w oparciu o finansowanie z NFZ, ile czasu zajmuje dostanie się do lekarza czy oczekiwanie na zabiegi rehabilitacyjne. Często jest to wielomiesięczne oczekiwanie.  Antidotum na taką sytuację jest wykupienie pakietu  wypadkowego ( roczny koszt od 250 zł ). Oprócz tego, że ubezpieczenie rekompensuje nam utracone dochody to również daje możliwość szybkiej opieki lekarskiej i niezwłocznej rehabilitacji.

Warto o tym pamiętać przed szkodą a nie po.

Warto być przezornym, warto być ubezpieczonym .

Zapraszam do obejrzenia filmu:

Mariusz Zimecki
Doradca finansowy i ubezpieczeniowy
Może Ci się również spodobać
Ogólne
Wybierasz się na narty?
Ubezpieczenia ogólne
O czym warto pamiętać podczas amatorskiego uprawiania sportów, aktywności fizycznej. Ubezpieczenia wypadkowe i od odpowiedzialności cywilnej.

Zostaw odpowiedź