O mnie

Mam na imię Mariusz, jestem mężem, ojcem dwóch dorosłych już synów. Pierwsze piętnaście lat swojego zawodowego życia pracowałem na etacie, kolejne dwadzieścia prowadzę działalność gospodarczą zajmując się finansami i ubezpieczeniami.  To doświadczenie pozwala mi dobrze rozumieć specyfikę zachowań i potrzeb etatowców i przedsiębiorców. Mentalnie to często różne światy.

Mieszkam w Świnoujściu, chyba w najpiękniejszym mieście na naszym wybrzeżu. prowadzę własne biuro, zatrudniam kilku pracowników, obsługuję blisko 1000 klientów indywidualnych i firm. Moja praca oprócz satysfakcji finansowej, przynosi dużo satysfakcji  z racji faktycznego pomagania ludziom w trudnych dla nich chwilach. Miło jest widzieć jak po latach wspierania rodziców w gromadzeniu oszczędności na rzecz dzieci, te usamodzielniają się dzięki min. zgromadzonym środkom. Ważne dla mnie  jest to, że dzięki ubezpieczeniom na życie, do których przekonałem klientów mają oni dzisiaj szansę na powrót do zdrowia, środki na leczenie, rehabilitację, spłatę zobowiązań. To jest olbrzymia satysfakcja widzieć jak moja praca daje innym szansę na lepsze życie, na życie.

Ukończyłem Akademię Obrony Narodowej w Warszawie, Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu, Zachodniopomorską Szkołę Biznesu w Szczecinie oraz liczne specjalistyczne kursy i szkolenia w tym dla samodzielnych księgowych i planowania spadkowego oraz Sandler Training.

Jestem wieloletnim członkiem MDRT , międzynarodowego stowarzyszenia doradców ubezpieczeniowych skupiających najlepszych w tej branży.

Po latach pracy osiągnąłem niezależność finansową, dzięki czemu mogę oddawać się swojej pasji jaką jest golf i triathlon. Z pokorą i zrozumieniem obserwuję jak wielu spośród nas ma nonszalancki , niefrasobliwy stosunek do własnych finansów, do własnej przyszłości.  Niestety często więcej czasu poświęcamy na planowanie najbliższych wakacji niż na planowanie swojej finansowej przyszłości.

Tym blogiem, chciałbym dotrzeć do wielu spośród Was, z moją wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami, licząc, że w jakimś stopniu będę dla Was użyteczny.  Musicie jednak wiedzieć , że nie mam patentu na nieomylność, wszystkie zawarte w tym blogu informacje są wypadkową aktualnej mojej wiedzy i doświadczenia, nie mam zamiaru mówić Wam jak macie żyć, co zmienić by być szczęśliwym. Mówię Wam to co wiem i jak żyję i co czyni mnie szczęśliwym.

Na koniec warto abyście wiedzieli, że treści zawarte na tym blogu są wyłącznie wyrazem moich osobistych poglądów  i nie stanowią rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Pamiętajcie, że sami podejmujecie decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.